Siemię lniane

Siemię lniane jest zdecydowanie najlepszym roślinnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3.Jest to również ziarno bardzo bogate w fitoestrogeny oraz błonnik.

Aby zwiększyć przyswajanie egzogennych kwasów tłuszczowych oraz umożliwić przemianę fitoestrogenów w związki bioaktywne,przed spożyciem ziarna siemienia lnianego powinno się je zmielić w zwykłym młynku do kawy lub namoczyć i pozostawić na całą noc.
Ziarno siemienia lnianego spożyte w postaci naturalnej nie jest trawione i nie przynosi żadnego pożytku.Z uwagi na to, iż kawasy omega-3 są bardzo podatne na zniszczenia,siemię lniane powinno się mielić stopniowo i przechowywać w lodówce przez maksymalnie 2 tygodnie, w hermetycznie zamkniętym pojemniku.
Mielone siemię lniane można dodawać do makaronów, ciasta chlebowego lub spożywać samo, zwracając uwagę, by przed połknięciem dokładnie przeżuć.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Dieta dla kobiety trenującej Dieta OXY – zasady, efekty i przeciwwskazania Co jeść przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto? Alergia na gluten u niemowląt 7 aromatycznych przepisów z jabłkami w roli głównej Cukierki ziołowe Herbale Gorzka czekolada – lekiem na jesienną chandrę i nie tylko Ginjal Urit na kłopoty z zapaleniem pęcherza Kup róże i razem z Biedronką wesprzyj edukację w obszarze profilaktyki nowotworowej Kwiat Kobiecości versus rak Leczenie zaćmy – co po kolei? Krem do masażu z imbirem Reumo TERAPIA – na stawy i mięśnie Fitness Deodorant® – damskie skarpetki sportowe Medic Deo® Long – podkolanówki zdrowotne z trójwarstwową dzianiną frotte Arktyczny Korzeń – tajemnica wykradziona Matce Naturze Jak schudnąć bez diety? Chroń swoje stopy - najlepsza profilaktyka przeciwgrzybicza Jak wygląda prostowanie zębów? Wpływ diety dziecka na rozwój zgryzu Kiedy zaprowadzić dziecko do ortodonty? Mango Afrykańskie – odchudzanie z nim to pestka Kurkuma Piperyna – pikantnie na trawienie Drenafast – i pożegnamy dodatkowe kilogramy Nowa metoda leczenia żylaków – pokaż nogi tego lata!

Popularne w tym tygodniu:

Miejsca intymne do poprawki